Izvēlne


155.lv lapu izveidoja:
Datorveikals.lv web hosting GRIVA
300 Lakes Rally 2013 PDF Drukāt E-pasts:

S.B.C. Rallija Komandas ekipāža Aleksandrs Grīva un Jānis Veilands izcīna 6.vietu A+ klasē un 17.vietu absolūtajā vērtējumā Latvijas Rallija Čempionāta sestajā posmā Lietuvā "300 Lakes Rally 2013". Kopumā uz starta izbrauca 94 ekipāžas no kurām 35 ekipāžas izstājās dažādu tehnisku iemeslu vai avāriju dēļ. Kopumā rallijā bija 13 ātrumposmi, no kuriem 2 bija Visaginas pilsētas ātrumposmi un pēdējais SS13 ātrumposms tika aizvadīts Zarasai pilsētas stadionā, kurš atrodas uz salas. Šajā ātrumposmā pirmo reizi karjerā komandai izdevās uzrādīt absolūti labāko laiku starp visiem dalībniekiem. Komandas mērķis šajās sacensības bija spēt atgūt ritmu un pārliecību sevī un noteikti sasniegt finišu pēc "Auto24 Rally Estonia" piedzīvotās avārijas, kuras dēļ bija apdraudēta tālākā dalība LRČ, bet pateicoties daudz iesaistītām personām auto tika renovēts. Par to, kā komandai gāja šajā posmā sīkāk komentē Aleksandrs Grīva:


"Šīs bija ļoti grūts rallijs - gan fiziski, gan braukšanas ziņā. Fiziski tāpēc, ka pieraksta laikā šī bija viena no karstākajām dienām šajā vasarā - ārā bija ~34c grādi un mums pieraksta automašīnā nebija kondicionieris - līdz ar to salonā temperatūra bija vēl augstāka un pierakstot visus ātrumposmus mums kopumā bija jānobrauc ap 1200KM. Savukārt, sporta automašīnā mums nav gaisa lūkas (uz jumta). Pa šīm dienām katrs izdzērām ~ 15l ūdeni. Braukšanas ziņā tāpēc, ka ātrumposmi bija ļoti tehniski un ar tādu specifiku, kādu mēs vēl nekad nebijām braukuši, piem., SS10 un SS13 (sākuma daļā) ātrumposmos ceļa segums bija ļoti viltīgs, kur vidusdaļu sedz piecus metrus plats asfalts, bet pa malām ir divu metru plata grunts daļa. Attiecīgi, gandrīz visus līkumus varēja griezt, bet bija jārēķinās, ka asfalts būs slidens. Daudz metoši tramplīni pie maksimālā ātruma, ko pierakstot uz 70km/h nebija ne jausmas, kā šis tramplīns uzmetīs un kā auto uzvedīsies pie šādiem ātrumiem. Savukārt, SS9 ātrumposms bija tik ātrs, ka skatoties onboardu sanāk, ka ~40 sekundes no vietas bija jābrauc ar 180km/h. Diemžēl, SS5 ātrumposmā ~1KM no starta mūsu automašīnai nomuka no stiprinājuma turbo spiediena truba un tālāk ātrumposmā nevarējām attīstīt lielāku ātrumu par 70km/h - šajā ātrumposmā šī defekta dēļ zaudējām 1:20min.

 

Šajā rallijā bija arī dažas organizatoriskas problēmas, piem. pirms SS12 mums bija sagrupēšana, kur karnetē tika ierakstīts mūsu laiks, bet kad gribējām braukt ārā no sagrupēšanas zonas, pēkšņi izrādījās, ka ir kaut kāda tiesneša tabula, kuru viņš pa telefonu pieraksta, kurā ir citi laiki, savukārt rallija centrā bija vēl kaut kāda tabula. Šis radīja pilnīgu haosu un nesaprašanos dalībnieku starpā, kā arī nevajadzīgu satraukumu. Vēl viena rupja kļūda bija SS6 finiša karoga nepareizā atrašanās vieta pieraksta laikā. Pierakstot trasi finiša karogs atradās 100m pirms finiša un tieši šī iemesla dēļ viena no Igaunijas ekipāžām avarēja sacensību dienā pēc finiša.

Kopumā esam gandarīti ar to, ka spējām atgūties pēc avārijas un nobraukt pirmo reizi šo ļoti viltīgo un grūto ralliju Lietuvā līdz galam ar cienīgu rezultātu, jo braucot sporta režīmā visu laiku nepameta atmiņas par piedzīvoto Igaunijā. Un sevišķi priecīgi esam par izcīnīto uzvaru absolūtajā vērtējumā pēdējā ātrumposmā SS13! Tagad nākamais posms ir augusta beigās Kurzemē un tajā jau varēsim braukt ar lielāku pārliecību!"

 

Foto, onboard, video no malas, rezultāti.

 

Sponsori un atbalstītāji:

Ģenerālsponsors: S.B.C. Rallija komandas ģenerālsponsors ir metālbūvkonstrukciju firma SIA S.B.C.

Atbalstītājs: auto24.lv

S.B.C. RALLIJA KOMANDAI sekot variet Twitter kontā: http://twitter.com/SBCRALLYTEAM

 

Pēdējās izmaiņas ( Otrdiena, 13 Augusts 2013 18:37 )