Izvēlne


155.lv lapu izveidoja:
Datorveikals.lv web hosting GRIVA
ERC Rally Liepāja-Ventspils 2013 PDF Drukāt E-pasts:

A.Grīva / J.VeilandsS.B.C. Rallija Komandas ekipāža Aleksandrs Grīva un Jānis Veilands iegūst 5. un 9.vietu A+ grupā Latvijas Rallija Čempionāta pirmajos divos posmos Rally Liepāja-Ventspils, kas bija apvienoti ar 2013.gada FIA Eiropas Rallija Čempionāta otro posmu. S.B.C. Rallija komandas mērķis bija cīnīties par vietu TOP3 A+ grupā, bet dažādu apsvērumu dēļ šoreiz mērķi izpildīt neizdevās. Par to, kā komandai gāja šajos posmos sīkāk komentē Aleksandrs Grīva:

"Šajos posmos piedzīvojām daudz un dažādas emocijas, nonācām pie dažām ļoti svarīgām atziņām un guvām neatsveramu pieredzi turpmākai attīstībai. Uz ralliju bijām līdzi paņēmuši 8 jaunas Dmack riepas uz 15" un 4 labas lietotas Goodrich uz 16".

Secinājums un atziņa par riepām: 16" collu riepas noteikti turas labāk un ar tām var uzstādīt labākus laikus, taču 15" collu Dmack 2013.gada modeļa riepas bija izturīgas pret nežēlīgo sasalušo grunts segumu un to radzes krita ārā sistemātiski un loģiski. Pretstatā 16" collu riepām, kurām radzes izbira ārā jau pēc 10KM. Tiesa, te pie vainas droši vien bija vecums, kaut gan pamanījām, ka arī citiem sportistiem ar jaunām riepām bija līdzīga situācija. Lielas priekšrocības varēja iegūt ar jaunām riepām. Katrā ziņā turpmāk mēs ar lietotām riepām vairs nebrauksim - tas ir bīstami!

Pirmajā posmā mums risinājās cīņa par 4.vietu A+ grupā ar lietuviešu ekipāžu A.Daunoravičius / M.Daunoravičius, taču īpaši jāizceļ moments SS7 sākuma daļā, kad ātrā līkumu sasaistē K3 līkumu aizķērām ar auto aizmuguri un rezultātā auto purngalu ierāva iekšmalā. Auto jau vienā brīdī sāka svērties, lai kristu uz jumta, taču veiksmīgā kārtā apmetām 360 grādus ap savu asi. Izgrozījāmies atpakaļ uz pareizo pusi un braucām tālāk. Šajā vietā zaudējām daudz laika un pēc SS7 bijām 5.vietā 22 sekundes aiz Lietuviešiem. SS8 nobraucām ļoti labi atgūstot atpakaļ 14 sekundes. Rezultātā pirms pēdējā posma mums līdz 4.vietai bija 8,3 sekundes. Mēģinājām tās atgūt "Lemberga hūtes" ātrumposmā, taču neiegriezām vienā no asajiem līkumiem un noslāpām. Abus posmus braucām bez strādājošas rokas bremzes, kas sagādāja grūtības un laika patēriņu asajos līkumos. Rezultātā palikām 5.vietā un sapratām, ka varam cīnīties par uzstādīto mērķi.

Otrajā LRČ posmā uz pirmajiem 3 ātrumposmiem uzlikām 16" collu riepas. Pirmajā ātrumposmā uz beigām sākām just, ka auto vairs neturas. Pēc ātrumposma apskatot riepas tajās bija palikušas ~ 50% radzes. Sliktākais bija tas, ka tālāk sekoja garākie ātrumposmi 21 un 26 KM. Pēc pirmajiem 5 KM otrajā ātrumposmā jau sapratām, ka sportiskā puse būs jāaizmirst, jo auto vairs vispār neturējās pie ceļa. Pēc otrā ātrumposma acīm atklājās vēl neredzēts skats - priekšējās riepās bija 0% radzes, aizmugurējās 40%. Samainījām vietām riepas un devāmies uz garāko ātrumposmu. Nobraucām to ar grūtībām un zaudējām ļoti daudz laika.

Uz nākamiem diviem ātrumposmiem uzlikām priekšā jaunas riepas un aizmugurē labākās, kas bija palikušas no Dmack 15". Turējās labi un mēs uzņēmām labu tempu līdz brīdim, kad ~ 20. kilometrā, ļoti viltīgā vietā K4 tipa līkumā ieslīdējām grāvī un apkritām uz jumta. Tikai pateicoties skatītājiem tikām apvelti atpakaļ uz riteņiem. Kamēr pieņēmām pareizo lēmumu kā un kur izbraukt ārā no dziļā grāvja pagāja jau vismaz 2 minūtes, bet priecīgā ziņa ir tā, ka mēs tikām atpakaļ uz ceļa un varējām finišēt. Finišā apskatot auto sapratām, ka mums jāturpina braukt. Samainījām sasisto riepu un braucām SS14 un SS15 ar sasistu priekšējo stiklu un aizlīmētu Jāņa stiklu. Gandarījums bija par finišu, jo pēc "jumta" sasniegt finišu un nopelnīt punktus sezonas kopvērtējumam ne vienmēr izdodas. Mums izdevās!

Paldies visiem, kas mums palīdzēja grāvī, paldies par atbalstu un labiem vārdiem pēc rallija.

Foto, onboard, video no malas, rezultāti.

 

S.B.C. Rallija Komandas vārdā pateicamies "RA Motosport" komandai par lieliski noorganizēto Ralliju Liepāja-Ventspils. Lepojamies ar jums!

 

Vislielākais paldies jāsaka komandas ilggadējam komandas ģenerālsponsoram SIA S.B.C.. Tāpat komandu šīs sezonas Igaunijas rallija čempionāta posmā Auto24 Rally Estonia atbalstīs Auto24.lv. S.B.C. Rallija komanda labprāt sadarbotos ar kādu jaunu atbalstītāju, lai spētu sasniegt izvirzītos mērķus. Ja esat ieinteresēts atbalstīt vai sadarboties ar S.B.C. Rallija komandu, lūdzu, zvaniet vai atsūtiet savas koordinātes uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , lai varam Jums nosūtīt mūsu sadarbības piedāvājumu 2013. gadam.

Pēdējās izmaiņas ( Ceturtdiena, 07 Februāris 2013 15:43 )