Izvēlne


155.lv lapu izveidoja:
Datorveikals.lv web hosting GRIVA
Rallijs Kurzeme 2012 PDF Drukāt E-pasts:
S.B.C. RALLIJA KOMANDAS ekipāža Aleksandrs Grīva / Jānis Veilands pēc super rally sistēmas finišē 10.vietā A+ grupā "Rallijs Kurzeme 2012". Kopumā uz starta izbrauca 75 ekipāžas no kurām 22 ekipāžas izstājās dažādu tehnisku iemeslu vai avāriju dēļ. Kopumā rallijā bija 11 ātrumposmi no kuriem 2 bija pilsētas ātrumposmi un 2 nakts ātrumposmi.
 
Par to, kā gāja rallijā sīkāk komentē Aleksandrs Grīva: "Šis rallijs mums izvērtās tehniski diezgan neveiksmīgs. Sākot jau ar otro ātrumposmu niķojās sajūgs - sprūda sajūga pedālis, kur tas gandrīz pēc katras ātrumu pārslēgšanās reizes bija ar kāju jāatvelk atpakaļ. Tas ļoti novērsa uzmanību un daudzās vietās radīja braukšanas kļūdas, jo nespēju saslēgt ātrumus tā, kā tas būtu bijis jāizdara pareizi. Attiecīgi arī sēdināšana (bremzēšana ar kreiso kāju) bija traucēta. Neskatoties uz to mēģināju pierast pie situācijas un braukt par to nedomājot.
 
Ātrumposmi:
SS1 - nobraucām normāli
SS2 - ļoti slikti nobraucām šo ātrumposmu, sevišķi sākuma daļu, kura bija autokrosa trasē - par daudz izslīdējām ārmalās, kur zaudējām daudz sekundes. Piedzinām pilnus diskus ar dubļiem un tālāk bija ļoti grūti pabraukt, jo pie lieliem ātrumiem ļoti kratījās stūre un auto bija grūti noturēt taisnā līnijā. Šajā ātrumposmā "Vecpils" ir daudz garās taisnes.
SS3 - nobraucām diezgan labi - pēc ātrumposma neitralizācijas zonā mainījām priekšējo riteni, jo kaut kur bijām pārsituši riepu.
SS4 - tas pats, kas ss2 tikai nakts ātrumposms. Pieņemu, ka daudziem citiem sportistiem arī bija redzamības problēmas. Mums garajās taisnēs papildgaismas neizgaismoja pietiekami ceļu un nevarēja redzēt roterus un attiecīgi saprast, kad ir jāsāk bremzēt. Diemžēl arī savu laiku šeit nezinām, jo finišā pateica, ka tehnisku iemeslu dēļ nestrādā laika ņemšanas iekārta.
SS5 - 4km salūza sajūgs. Nebija iespējams vairs ielikt nevienā ātrumā un no sacensībām bija jāizstājas.

Tā kā LRČ ir dota iespēja turpināt nākamo dienu pēc super rally sistēmas nolēmām to izmantot. Diemžēl, nu jau tīri sava prieka un treniņa pēc, jo pēc LRČ nolikuma noteikumiem startējušās ekipāžas pēc SR sistēmas punktus nesaņem. Tieši šis punkts mūs apbēdināja visvairāk, jo ja punkti tiktu piešķirti, tad šobrīd mēs ieņemtu kopvērtējumā 4.vietu un mums būtu iespēja cīnīties noslēdzošajā posmā septembra beigās "Rallijs Latvija" par 3.vietu.
Paldies mūsu mehāniķiem, kuri bez gulēšanas visu nakti cīnījās ar sajūga maiņu un pateicoties viņiem mēs varējām stāties otrajā dienā uz starta. Mehāniķi uzlika jaunu sajūgu, bet diemžēl vaina nebija tikai tajā (defekts bija arī kārbas primārajā asī, bet to mainīt vairs nebija laika) un problēma atkārtojās, bet sajūgs vismaz izturēja līdz galam.
 
SS6 - ātrumposms Lietuvā - diezgan bīstams posms ar šauru meža ceļu un ārmalā esošiem kokiem. Tā kā cīņa mums vairs nebija iespējama neriskējām un centāmies braukt piesardzīgākā tempā.
SS7 - garākais ātrumposms šajā rallijā 18KM. Šo ātrumposmu nobraucām labi. Šajā ātrumposmā ļoti izjutu to, ka noderētu sporta ātrumkārba, jo ar esošo standarta (sinhronizatoru) kārbu bija grūti braukt. Šajā posmā bija ļoti daudz K2 un L2 tipa līkumi, kuros ar 5to ātrumu braukt ir par zemu, jo auto nespēj izvilkt no līkuma 5tā pārnesuma attiecības dēļ, bet ar 4to ātrumu savukārt ir par lielu apgriezieni. Sanāca ļoti daudz slēgties + vēl problēmas ar sajūga pedāli. Domāju, ka mēs būtu nobraukuši daudz labāk šo ātrumposmu bez šīs problēmas.
SS8 - SS10 nobraucām diezgan labi
SS11 - noslēdzošajā pilsētas ātrumposmā gandrīz netikām līdz finišam, jo sajūgs ieķērās pavisam un vairs nebija iespējams izņemt no ātruma. Pēc finiša tomēr izdevās to dabūt atpakaļ un mums izdevās pārbraukt finiša estakādi."

Foto no sacensībām, onboard video no sacensībām, video no malas.

Sponsori un atbalstītāji:

Ģenerālsponsors: S.B.C. Rallija komandas ģenerālsponsors ir metālbūvkonstrukciju firma SIA S.B.C.

Atbalstītājs: WITRAKTOR - CAT nodrošināja komandu ar jaunām KUMHO riepām
S.B.C. RALLIJA KOMANDAI sekot variet Twitter kontā: http://twitter.com/SBCRALLYTEAM
Pēdējās izmaiņas ( Ceturtdiena, 06 Septembris 2012 10:03 )